Dobre sposoby na to jak płacić mniej za paliwo

mniej za paliwo

Dobre sposoby na to jak płacić mniej za paliwo


Tankowanie do pełna na stacji paliw stało się prześmiewczym żartem o luksusie i bogactwie. I rzeczywiście, przy pojemnym baku za takie tankowanie zapłacimy nawet kilkaset złotych. Ceny paliw sprawiają, że coraz więcej osób szuka oszczędności i sposobów na to by ograniczyć nieco wydatki na stacjach benzynowych. Co zrobić aby zapłacić mniej za paliwo?

Korzystaj z programów lojalnościowych

Na każdej większej stacji paliw sprzedawca pyta nas o kartę stałego klienta. Bardzo wiele osób twierdzi, że korzyści przynależności do programu lojalnościowego są zbyt małe by zaprzątać sobie tym głowę. Nie jest to jednak prawda. Bardzo często, za niewielkie wydatki na stacji uzbieramy punkty, które można wymienić na rabaty przy zakupie paliwa. Kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt groszy za litr to z całą pewnością opłacalny interes. Dlatego, warto dołączyć do programów lojalnościowych największych stacji i korzystać z atrakcyjnych promocji.

Aplikacja wskaże Ci najtańszą stację

Każda stacja indywidualnie ustala marżę na litrze paliwa. Stąd różnice w cenach na kilku stacjach należących do jednego koncernu. Na swój smartfon możemy jednak ściągnąć bardzo przydatną aplikację, która wskaże nam najtańsze stacje paliw w mieście. W ten sposób znajdziemy optymalne miejsce w naszej lokalizacji do regularnego tankowania. Stosując ten sposób jesteśmy w stanie oszczędzić nawet kilkanaście groszy na jednym litrze paliwa. Przy większym tankowaniu, różnica w cenie będzie zatem zauważalna.

Stacje paliw przy supermarketach

Przy większych supermarketach możemy korzystać z należących do sklepu stacji paliw. Wielu kierowców twierdzi, że jakość paliwa w takim miejscu nie jest najlepsza. W zdecydowanej większości przypadków jest to jednak stereotyp. Liczne badania wykazały, że paliwo kupione w stacji przy supermarkecie nie odbiega jakością od innych miejsc. Bardzo często sklep korzysta bowiem z tego samego paliwa co markowe stacje przynależące do koncertu. Ze względu na brak marży takiej stacji, cena za litr benzyny może być niższa nawet o 15-30 groszy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: