Czy to koniec Ubera w Polsce?

pożyczki bez bik dla zadłużonych

Wszystko wskazuje na to, że dni takich firm jak Uber oraz Taxify są policzone na polskim rynku. Protesty taksówkarzy przyniosły efekt i wywarły oczekiwane działania na ustawodawcach. Ministerstwo Infrastruktury dokonało zmian w nowej ustawie o transporcie. Dokument został już dostarczony do Rady Ministrów. Wiele wskazuje na to, że ustawa zostanie pomyślnie przegłosowana w sejmie i będzie oznaczała koniec Ubera w Polsce.

Na czym polega usługa Uber lub Taxify?

Uber i Taxify to zagraniczne firmy, które zatrudniają prywatnych kierowców w roli taksówkarzy. Przewoźnikiem może zostać każdy posiadacz samochodu spełniającego wymogi firm. Nowoczesną taksówkę można wezwać poprzez aplikację mobilną. Ustala ona nasze dokładne położenie na mapie oraz informuje o miejscu, w którym znajduje się w aktualnym momencie kierowca. Za przejazd Uberem lub Taxify można zapłacić bezgotówkowo.

Dlaczego taksówkarze strajkują przeciwko Uberowi?

Kością niezgody pomiędzy polskimi firmami taksówkarskimi a Uberem są oczywiście konkurencyjne ceny. Firmy zarejestrowane zagranicą, takie jak Uber czy Taxify mogą omijać prowizje i opłaty, które są obligatoryjne dla polskich przewoźników. W rezultacie, za przejazd Uberem można było zapłacić nawet dwa razy taniej niż w przypadku tradycyjnej taksówki. To oczywiście skłoniło wiele milionów Polaków do wybrania przewozów z tańszym i wygodniejszym Uberem.

To koniec Ubera i Taxify w naszym kraju?

Zmiany wprowadzone w nowej ustawie o transporcie regulują kwestię przewoźników na polskim rynku. W myśl nowych przepisów, jedynie firmy zarejestrowane w Polsce mogą zajmować się przewozem osób. W teorii, firmy Uber i Taxify mogłyby uruchomić siedzibę w naszym kraju, co umożliwiłoby dalszą działalność. Jednak w takim wypadku, firmy nie mogłyby już tak jak do tej pory unikać dodatkowych opłat. Ceny za Ubera i Taxify stałyby się porównywalne do tych, jakie są obecne w normalnych taksówkach. A to automatycznie niweczy sens istnienia Ubera czy Taxify w Polsce.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: