Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

Kredyt konsolidacyjny to niezwykle pożyteczny produkt bankowy, który pozwala odzyskać kontrolę nad zobowiązaniami finansowymi. Często to jest to jedyny sposób by odzyskać płynność finansową i wyjść na prostą. Niestety, banki udzielają kredytu konsolidacyjnego jedynie w ramach zobowiązań zaciągniętych w innych bankach i nie uwzględniają pożyczek w firmach pozabankowych. Czy w związku z tym konsolidacja chwilówek jest możliwa w inny sposób?

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Produkt finansowy w postaci kredytu konsolidacyjnego jest adresowany w kierunku osób posiadających kilka zobowiązań w różnych bankach. Za sprawą tego produktu możliwe jest połączenie tych zobowiązań w jedno. Bank spłaca nasze zadłużenie i oferuje nam dłuższy okres spłaty nowego, większego długu. W wyraźny sposób pomniejsza się także rata miesięczna. Jest to zatem całkiem dobry sposób aby odzyskać płynność finansową. Tak jak wspominaliśmy, kredyt konsolidacyjny można podjąć jedynie w przypadku zobowiązań w innych bankach.

Pożyczka gotówkowa w banku na spłatę zadłużenia

Warto skonsultować się z doradcą finansowym naszego banku i zapytać o możliwość podjęcia kredytu na spłatę zobowiązań. Jeśli pozawala na to nasza zdolność kredytowa, bank pożyczy nam pieniądze, za które możemy spłacić ciążące na nas konsolidacja chwilówek. Następnie spłacamy większe zobowiązania w banku, a miesięczna rata jest mniej dotkliwa. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że łączny koszt finansowania będzie wyższy ze względu na dłuższy termin spłaty.

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych

Innym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie większej pożyczki gotówkowej w parabanku i przeznaczenie uzyskanych środków na spłatę chwilówek. Tutaj również otrzymamy efekt niższej raty oraz dłuższego terminu spłaty. Niezwykle istotnym czynnikiem jest tutaj wskaźnik RRSO, który nie powinien być zbyt wysoki. Może się bowiem okazać, że pożyczka pozabankowa będzie wyjątkowo nieopłacalna i choć dzięki niej spłacimy aktualne długi, to w ostatecznym rozrachunku narazimy się na bardzo wysokie koszty. Musimy także mieć pewność, że damy radę spłacać miesięczną ratę takiej pożyczki.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: