Co to jest pożyczka leasingowa?


Pożyczka leasingowa to produkt finansowy, który jest bardzo zbliżony do kredytu. W trakcie trwania umowy właścicielem przekazanego majątku pozostaje pożyczkobiorca, bo pozwala na pełnoprawne finansowanie środków. Pożyczki leasingowa przez długi okres czasu stanowiły pomost dla osób ubiegających się o dotacje unijne. Produkt bardzo szybko zdobył popularność i teraz jest udzielany również przedsiębiorcom bez dotacji.

Kto może skorzystać z pożyczki leasingowej?

Pożyczka leasingowa w głównej mierze jest wykorzystywana przez przedsiębiorców lub rolników, którzy ubiegają się o dotacje unijne. Przy pomocy uzyskanych środków można sfinansować niezbędne do uzyskania dotacji środki trwałe. To jedna z zasadniczych reguł pożyczki leasingowej. Uzyskanych środków nie możemy przeznaczyć na dowolne cele, a jedynie na środki trwałe. Finansowania udziela pożyczkobiorcy firma leasingowa. Jeśli chodzi o spłatę zobowiązania, produkt działa na podobnych zasadach co kredyt gotówkowy, lecz często posiada elastyczniejsze zasady.

Jakie są główne zalety pożyczki leasingowej?

Najważniejszym atutem pożyczki leasingowej są właśnie elastyczniejsze zasady. W związku z tym, ze pożyczki udziela firma leasingowa, formalności zostały zminimalizowane. Niewymagany jest wkład własny, spłatę można rozłożyć nawet na okres 10 lat, a pozyskane środki mogą służyć finansowaniu zarówno nowego jak i używanego sprzętu. Klient ma możliwość wygodnego dostosowania rat do swoich potrzeb. Co szczególnie istotne, przekazane pieniądze z początkiem umowy stają się własnością klienta co pozwala mu na amortyzację pozyskanych środków trwałych.

Czym różni się pożyczka leasingowa od leasingu tradycyjnego?

W ramach klasycznego leasingu, w trakcie trwania umowy faktycznym właścicielem przekazanych środków pozostaje firma leasingowa. Natomiast w przypadku pożyczki leasingowej, klient od razu staje się jej właścicielem i spłaca uzyskane pieniądze na takiej samej zasadzie co kredyt gotówkowy. W przypadku pożyczki leasingowej klient ma prawo ubiegać się o zwrot podatku VAT i może sobie pozwolić na finansowanie sprzętu z dotacji unijnej.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: