Kredyt z komornikiem – gdzie osoby zadłużone mogą szukać pomocy?

Kredyt z komornikiem – gdzie osoby zadłużone mogą szukać pomocy?

To, że Polacy chętnie zaciągają zobowiązania, wiemy nie od dziś. Mówią o tym zarówno w telewizji, w radiu, jak i w sieci. Niestety gorzej wygląda spłata tych zobowiązań. Niektórzy nie przykładają wagi do tego, by je spłacać i to zwykle skutkuje egzekucją komorniczą. Czy istnieje jakiś sposób, by wyjść jakoś z tej trudnej sytuacji? Czy istnieją instytucje, które udzielą nam pomocy? Sprawdzamy!

Kredyt z komornikiem i co dalej?

Powody pojawienia się komornika w naszym życiu mogą być różne. Czasami to efekt zbyt lekkomyślnego zaciągania zobowiązań i niespłacania ich. Czasami to skutek problemów finansowym, utraty pracy, czy złych decyzji biznesowych, które niosą ze sobą zaległości w spłacie aktualnych zobowiązań. Jedno jest pewne, gdy mamy kredyt z komornikiem nie może pozwolić, by sprawy toczyły się swoim własnym życiem. Komornik nie jest osobą, z którą można wchodzić w dyskusje.

Nie ulegnie prośbom ani błaganiom. Jego zadaniem jest ściągnąć należność i zrobi to na każdy dostępny sposób. Na początek może zająć wynagrodzenie, czy firmowe konto, a jeśli to nie zapewni mu możliwości ściągnięcia należności, może przejść do zajęcia nieruchomości, samochodów, a w przypadku przedsiębiorców nawet firmy.

Dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy lekceważyć jego obecności, tylko jak najszybciej przejść do działania. Tylko jakie rozwiązania mamy do dyspozycji? Kto będzie w stanie udzielić nam pomocy? Pomysłów jest kilka…

Pomoc od bliskich

Niektórzy w pierwszej kolejności mogą szukać pomocy u rodziny lub znajomych. Tylko, czy to faktycznie dobry pomysł? Skoro mamy na swoim karku komornika, to wysokość zaległości mogą być duże. Czy chcemy tym samym narazić swoich bliskich na problemy finansowe?

Może pieniądze, które zdecydują się nam pożyczyć, będą im w krótkim czasie potrzebne? Skąd wtedy je weźmiemy? Jak spłacimy bliskich? Takich pytań pojawi się o wiele więcej, dlatego bliskich lepiej zostawić w spokoju i pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Pomoc finansowa z banku

Jeśli pomoc nie od bliskich, to może z banku? W końcu banki to najstarsze instytucje finansowe, które służą swoim klientom szerokim wyborem różnego typu produktów finansowych. Tylko czy osoby zadłużone mogą liczyć na kredyt z komornikiem? Okazuje się, że tak. W przypadku zobowiązań z komornikiem banki mogą nam zaoferować kredyt konsolidacyjny, czyli możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedno z wygodniejszym harmonogramem spłat i ratami, z których będzie w stanie się wywiązać.

Brzmi wspaniale, ale niestety, by go otrzymać, najpierw trzeba spełnić szereg wymagań, jak również przedłożyć wiele różnego typu dokumentów – od zaświadczenia o zarobkach, po zaświadczenie o zatrudnieniu, czy umowę o pracę. Poza tym sprawdzani jesteśmy pod kątem zdolności kredytowej. Weryfikowana jest również nasza historia kredytowa, a jakby tego było mało, banki sprawdzają też rejestry baz dłużników.

Już samo skompletowanie całej dokumentacji może nas skutecznie zniechęcić do ubiegania się o kredyt w banku, a co dopiero, gdy dana instytucja zacznie nas prześwietlać. Nawet przejście długiej i skomplikowanej procedury wcale nie jest jednoznaczne, z tym że otrzymamy tutaj kredyt. Dlatego, aby nie przeżyć rozczarowania, warto wcześniej realnie ocenić swoje szanse na kredyt w banku.

Pomoc finansowa z firmy pożyczkowej

Firmy pożyczkowe są prywatnymi instytucjami finansowymi, które również służą pomocą potrzebującym. Jednak ich funkcjonowanie różni się diametralnie od banków. Firmy pożyczkowe nie stawiają tak dużych wymagań klientom. Nie weryfikują baz dłużników, czy historii kredytowej. Nie oczekują też zdolności kredytowej, co oznacza, że nawet osoby zadłużone mają szansę otrzymać tutaj pomoc finansową.

Procedury ubiegania się o kredyty, czy pożyczki również zostały ograniczone do minimum, więc wszystkie formalności można załatwić praktycznie od ręki. Co więcej, jeśli przyjrzymy się bliżej ofercie firmy pożyczkowej, to szybko zrozumiemy, że dla osób zadłużonych jest całkiem spory wybór. O czym dokładnie mowa?

Firmy pożyczkowe zapewniają zarówno kredyty, jak i pożyczki. Niektóre z nich są celowe i dedykowane są właśnie temu, by pomóc klientom spłacić komornika i pozbyć się zobowiązań. Przykładem takich produktów są kredyty konsolidacyjne. Zasady ich działania nie różnią się zbytnio od tych oferowanych przez banki.

Widoczna jest jednak różnica w samych formalnościach i wymaganiach. Osoby, które zdecydują się na kredyt konsolidacyjny w firmie pożyczkowej, nie muszą przedkładać tak wielu dokumentów, jak klienci banków. Poza tym nie oczekuje się od nich zdolności kredytowej, czy dobrej historii kredytowej. Tym samym istnieje większa szansa na to, że właśnie tutaj uzyskają wsparcie finansowe.

Wartych uwagi produktów znajdziemy tutaj o wiele więcej. Innym, również ciekawy produktem finansowym jest pożyczka na raty online. Jest to produkt, o który można ubiegać się przez Internet, więc nawet nie trzeba wychodzić z domu, by wypełnić wniosek. Pożyczkę można zaciągnąć na dłuższy okres, nawet do 36 miesięcy. Tym samym możemy rozłożyć płatność na wygodne w spłacie raty i uniknąć kolejnych zaległości i problemów finansowych.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: