Kredyt z komornikiem – czy osoby zadłużone mogą liczyć na kredyt?

Kredyt z komornikiem – czy osoby zadłużone mogą liczyć na kredyt?

Zadłużenie to coraz powszechniejszy problem. Dotyka zarówno osób młodych, jak i starszych. Jak sobie z nim poradzić? Czy osoby zadłużone mogą liczyć na kredyt? Sprawdzamy!

Pogłębiający się problem zadłużenia

Niestety problem zadłużenia w Polsce się pogłębia. Powody tego bywają bardzo różne. Czasami to efekt niskich zarobków, a zbyt wysokich kosztów utrzymania. Innym razem to skutek utraty pracy i braku płynności finansowej. Zdarza się również tak, że zadłużenie bywa następstwem złych decyzji finansowych bądź zaległości w spłacie zobowiązań.

Każda z wymienionych sytuacji może ściągnąć na nas bardzo poważne problemy, a w konsekwencji nawet komornika. Zadanie komornika polega na ściągnięciu należności na wszystkie możliwe sposoby, więc niestety egzekucje komornicze nie należą do najprzyjemniejszych sytuacji. Dlatego należy dołożyć starań, by do niej nie dopuścić.

Kredyt z komornikiem – jest możliwy?

I tutaj od razu nasuwa się pytanie, czy w ogóle kredyt z komornikiem jest możliwy? Czy ktoś jest w stanie udzielić osobie zadłużonej wsparcia finansowego? Czasami najlepszą pomoc są w stanie zaoferować nam bliscy. Możemy od nich pożyczyć środki na spłatę swoich długów i tym samym pozbyć się komornika. Jednak to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku mniejszych zadłużeń.

Jeśli stawić musimy czoła długo w wysokości kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, to już może być problem z uzbieraniem takie gotówki. W takich sytuacjach trzeba myśleć o innych rozwiązaniach. Zastanawiasz się jakich? Istnieją przecież instytucje finansowe, które oferują pomoc finansową. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie się zgłosić.

Najczęściej swoje kroki kierujemy do banków. I nie ma nic w tym złego, w końcu znamy je od zawsze, więc muszą być godne zaufania. Tylko, czy tutaj osoby zadłużone uzyskają pomoc? Banki mają dość rygorystyczne wymagania względem swoich klientów. Oczekują przede wszystkim zdolności kredytowej, jak również dobrej historii kredytowej oraz braku wpisu w rejestrach dłużników.

W przypadku osób zadłużonych spełnienie tych wymogów bywa bardzo trudne. Dlatego  podawanie w wątpliwość tego, czy mamy szansę tutaj na kredyt, jest jak najbardziej słuszne. Owszem, banki mają pewne produkty dedykowane zadłużonym, ale wymagają one dodatkowego zabezpieczenia w postaci np. zastawu domu, mieszkania lub samochodu. Czy jesteśmy gotowi na ten krok? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy indywidualnie.

Pamiętajmy jednak, że banki to nie jedyne instytucje finansowe działające na rynku. Do swojej dyspozycji mamy również prywatne placówki takie jak firmy pożyczkowe. W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe nie stawiają swoim klientom tak dużych wymagań.

Nie oczekują przełożenia wielu dokumentów. Nie weryfikują zdolności kredytowej. Nie przykładają wagi do rejestrów dłużników, co oznacza, że nawet osoby zadłużone z komornikiem mają szansę otrzymać pomoc finansową. Dlatego, gdy staniemy w obliczu poszukiwań skutecznych rozwiązań na zadłużenie, czy pozbycie się komornika, to właśnie tutaj powinniśmy szukać pomocy.

Kredyt z komornikiem w firmy pożyczkowej – po jakie produkty możemy sięgnąć?

Jeśli zdecydujemy się zaciągnąć kredyt z komornikiem w firmie pożyczkowej, to jasno powinniśmy określić, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy ma to być produkt finansowy, który pomoże uporządkować zobowiązania i wyjść na prostą?

A może szukamy tylko produktu finansowego, który zapewni nam gotówkę i pozwoli dysponować nią w dowolny sposób? Firma pożyczkowa jest w stanie zapewnić zarówno produktu spełniające te pierwsze oczekiwania, jak i drugie.

Dla osób szukających zobowiązania, które przy okazji pomoże uporządkować zobowiązania i odzyskać stabilność finansową proponujemy przyjrzeć się bliżej kredytowi konsolidacyjnemu. To rozwiązanie, które pozwala połączyć nawet kilka zobowiązań i zamienić je na jedno z lepszą ratą. Skonsolidować możemy praktycznie każde zobowiązanie i to niezależnie od tego, gdzie zostało zaciągnięte – od kredytów gotówkowych, po kredyty ratalne, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, chwilówki, pożyczki przez Internet, czy obciążenia kart kredytowych i konta bankowego.

Cała procedura przebiega bardzo sprawnie. Firma pożyczkowa najpierw sumuje nasze zobowiązania, następnie spłaca je w naszym imieniu u wierzycieli i przejmuje dług. Na jego wysokość tworzy nowy produkt finansowy, z którego my musimy się wywiązać. I w ten sposób wszystkie stare zobowiązania znikają, a wraz z nimi komornik. Nam pozostaje już tylko jedno zobowiązanie do spłaty, a jego rata jest tak ustalona, byśmy mogli się z niej wywiązać.

Osoby szukające produktów finansowych, które zapewnią im gotówkę i pozwolą nią dowolnie dysponować, mogą pomyśleć o pożyczce na raty. Zaciągnąć ją można zarówno online, jak i stacjonarnie.

Pożyczka udzielana jest na dłuższy czas, więc spłatę zaciągniętego zobowiązania możemy rozłożyć nawet na kilkanaście miesięcy. Dzięki temu nie spowodujemy kolejnych trudności w spłacie zobowiązania, bo rata będzie dostosowana do naszych możliwości finansowych.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: