Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Na rynku istnieje wiele produktów finansowych. Większość z nich jest w stanie rozwiązać problemy finansowe lub zaspokoić bieżące potrzeby. Inne pozwalają stawić czoła spirali długów i odzyskać stabilność finansową i właśnie do takich zalicza się kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych. Dla kogo dostępne są tego typu produkty? Czym są kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – dla kogo?

Pożyczanie pieniędzy stało się w ostatnich latach łatwiejsze. Do swoich usług mamy banki oraz firmy pożyczkowe z bogatą ofertą produktów finansowych. Wiele z nich dostępnych jest z minimalną ilością formalności, na dowód tożsamości i bez wychodzenia z domu. Niektórzy pewnie uznają, że to dobrze, bo możemy sięgać po tego typu rozwiązania, gdy znajdziemy się w trudniej sytuacji finansowej.

Jednak nie każdy tak robi, łatwa dostępność kredytów i pożyczek sprawia, że niektórzy tracą kontrolę nad swoim zadłużeniem i nawet nie zdążą się obejrzeć a już mają po pięć lub dziesięć różnych zobowiązań do spłaty. Skąd na to wziąć środki?

Nagle okazuje się, że wartość naszego zadłużenia przekracza miesięczne dochody i wpadamy w spiralę długów, z której ciężko wyjść. Właśnie dla takich osób udostępniono kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to rozwiązanie, o którym powinny pomyśleć osoby mające problemy ze spłatą zarówno jednego, jak i kilku zobowiązań – niezależnie od tego, czy są to kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki na dowód, obciążenia kart kredytowych, limity na koncie bankowym, czy inne zobowiązania finansowe.

Nadmierne zadłużenie może spędzić nie tylko sen z powiek, ale ściągnąć na nas poważne problemy, w tym również komornika. Dlatego, gdy czujesz, że Twoje zobowiązania przejęły nad Tobą kontrolę, nie czekaj, zacznij działać. 

Połącz zobowiązania w jedną, niższą ratę

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Kredytodawca, z pożyczonych środków spłaca wszystkie nasze zobowiązania, a następnie na powstałą sumę zadłużenia oferuje nie kilka, lecz jedną ratę.

Wysokość tej raty uzależniona jest od kilku czynników, w tym między innymi od naszej sytuacji finansowej, wysokości łącznych zobowiązań, które podlegałyby konsolidacji, jak również warunków umowy kredytowej (w tym m.im. oprocentowania, prowizji, czy opłaty około kredytowej).

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – gdzie można liczyć na wsparcie?

Gdzie możemy zgłosić się po pomoc? Które instytucje finansowe udzielają kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych?

Z pewnością na tego typu ofertę można liczyć w tradycyjnych bankach, jednak zanim się tam zgłosimy, upewnijmy się, że nie zostaniemy odesłani z kwitkiem. Choć to kredyt oferowany osobom zadłużonym, to nie oznacza, że od razu każdy może go otrzymać. Banki mają swoje jasne zasady i oczekują, że każdy klient ubiegający się o produkty finansowe będzie w stanie im sprostać.

O czym mowa? Przede wszystkim banki oczekują od swoich klientów zdolności kredytowej. Tak, tak, dobrze czytasz, musisz wykazać, że choć masz aktualnie duże zadłużenie, to masz też stałe dochody i po konsolidacji będziesz w stanie spłacać terminowo nowe zobowiązanie. Wiąże się to również z dostarczeniem wielu różnego typu dokumentów – od umowy o pracę, po zaświadczenie o zatrudnieniu, czy zarobkach.

Poza tym banki są bardzo wyczulone na punkcie klientów, którzy widnieją w Krajowym Rejestrze Dłużników, jak również tych, którzy mają złą historię kredytową. Dlatego to, czy otrzymamy tutaj wsparcie wcale nie jest takie oczywiste.

I tutaj pomocną dłoń od razu wyciąga konkurencja, czyli prywatne instytucje finansowe, zwane firmami pożyczkowymi lub parabankami. Firmy pożyczkowe już nie są tak wymagające, nie przykładają uwagi do zdolności kredytowej, nie weryfikują też historii kredytowej i nie sprawdzają, czy klient widnieje w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Doskonale rozumieją, że każdy może wpaść w problemy finansowe i starają się pomóc z nich wyjść. W praktyce oznacza to, że samo ubieganie się o kredyt, jak i rozpatrzenie wniosku przebiega bardzo sprawnie. Dzięki temu w chwili, gdy wydana zostaje pozytywna decyzja kredytowa, szybko otrzymujemy potrzebną pomoc i żegnamy się ze starymi zobowiązaniami.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – jak się o niego ubiegać?  

Przed wizytą w wybranej instytucji finansowej, należy bardzo dokładnie przyjrzeć się swoim aktualnym zobowiązaniom. Podliczyć je i sprawdzić, czy ich suma nie przekroczy oferty kredytowej wybranej instytucji finansowej. Jeśli tak się stanie, będziemy musieli podjąć decyzję o tym, które zobowiązania zostawiamy sobie do spłaty, a które poddamy konsolidacji.

Aby ułatwić sobie zadanie i dobrze wybrać, warto zacząć od tych zobowiązań, które sprawiają nam najwięcej trudności. Gdy już będziemy gotowi na spotkanie z przedstawiciele danej instytucji, po protu wystarczy się do niej zgłosić z całą dokumentacją i tam już się nami zajmą.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: