Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – co warto wiedzieć?

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – co warto wiedzieć?

Coraz częściej szukamy produktów finansowych, które nie wymagają zdolności kredytowej. Wśród nich podobno znaleźć można kredyty konsolidacyjne. Które instytucje udzielają tego typu zobowiązań? Jak wygląda procedura? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – co to takiego?

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to rodzaj zobowiązania finansowego dedykowany tym, którzy nie radzą sobie ze swoimi zobowiązaniami. Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej dają możliwość ich uporządkowania, jak również spłaty i zamianę na jeden kredyt z wygodniejszym harmonogramem spłat.

Co ważne, aby się o niego ubiegać, nawet nie trzeba mieć zdolności kredytowej, wykazywać swoich dochodów, czy dostarczać zaświadczeń o zatrudnieniu. Tym samym mamy do czynienia z zobowiązaniem, o które ubieganie się przebiega bardzo sprawnie.

Takie kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej zaliczane są do długoterminowych zobowiązań, co jest jednoznaczne, z tym że kredytodawca na spłatę daje nam od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, czasami spłata może nawet wynieść kilka lat. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych, wysokości zadłużenia oraz od danej oferty kredytowej.

Jeśli chodzi o samą wysokość zobowiązania, to bywa ona różna. Z reguły wszystkie instytucje finansowe określają najwyższą kwotę kredytu, jaką mogą udzielić. Może ona sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Aby jednak upewnić się, czy dana instytucja będzie w stanie zapewnić nam potrzebne wsparcie, warto przyjrzeć się bliżej jej ofercie lub po prostu zgłosić się do niej osobiście.

Kredyty konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – gdzie są udzielane?

Które instytucje finansowe mają w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej? To pytanie pewnie w tej chwili zadaje sobie wielu z nas, szczególnie dotyczy to osób, które faktycznie mają dość swoich zobowiązań i chciałyby je wszystkie zamienić na jedną wygodniejszą w spłacie ratę. Niektórzy pewnie takiego produktu będą szukać w ofercie tradycyjnych banków.

Tylko czy faktycznie to dobry pomysł? Czy banki są w stanie zaoferować kredyt osobom bez zdolności kredytowej? Niestety można przeżyć lekkie rozczarowanie. Banki mają dość surowe wymagania, a jednym z najważniejszych wymogów jest posiadanie zdolności kredytowej.

Oczywiście istnieją pewne odstępstwa od reguły, ale trzeba mieć dodatkowe zabezpieczenie w postaci nieruchomości, bądź innej cennej dla banku rzeczy. Zabezpieczeniem może być także żyrant, tylko gdzie go teraz szukać? Kto zdecyduje się podżyrować kredyt osobie, która ma niepewną sytuację finansową?

W takich przypadkach o wiele lepiej prezentuje się oferta firm pożyczkowych. Są to prywatne instytucje finansowe, które nie stawiają swoim klientom tak wysokich wymagań. Przede wszystkim nie oczekują dobrej zdolności kredytowej i rzadko kiedy proszą o przedłożenie dokumentów, na to, by ją zweryfikować.

Oznacza to, że tutaj mamy o wiele większe szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej. Dlatego, gdy bank nam odmówi udzielenia wsparcia finansowego lub po prostu, gdy nie będziemy chcieli przechodzić długiej procedury, która i tak skończy się odmowną decyzją, to od razu możemy zgłosić się do firmy pożyczkowej.

Kredyty konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – jak wygląda procedura?

Aby wnioskować w firmie pożyczkowej o kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej, najpierw musimy się odpowiednio przygotować. Dlatego warto wygospodarować trochę czasu i przyjrzeć się bliżej swoim zobowiązaniom,  zebrać potrzebną dokumentację i je podsumować. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w jakiej wysokości potrzebujemy wsparcia finansowego.

Gdy będziemy już gotowi, możemy zgłosić się do firmy pożyczkowej. Na miejscu również będą analizowane nasze wszystkie zobowiązania. W chwili, gdy zostaną podsumowane i kredytobiorca zgodzi się udzielić nam potrzebnego wsparcia finansowego, występuje w naszym imieniu do wierzycieli i spłaca wszystkie długi.

Tym samym staje się jedyną instytucją wobec której mamy jakieś zobowiązania. Na wysokość powstałego zadłużenia tworzy kredyt, który będziemy spłacać w miesięcznych ratach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wysokość raty  zwykle bywa dostosowywana do naszych możliwości finansowych, bo firmie pożyczkowej nie tylko zależy, aby zapewnić nam możliwość spłaty starych zobowiązań, ale również, aby dać nam możliwość terminowego wywiązywania się z nowych.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – co daje nam takie rozwiązanie?

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej dają nam całkiem sporo korzyści. Przede wszystkim możemy pozbyć się wielu różnych zobowiązań – od kredytów gotówkowych, po kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne, chwilówki, czy obciążenia kart kredytowych i konta bankowego.

Nie musimy pilnować harmonogramu spłat poszczególnych zobowiązań. Znikają zaległości, a w zamian otrzymujemy nowy produkt z lepszymi ratami. Ich spłata jest zgodna z naszymi możliwościami, co skutkuje tym, że powoli wychodzimy na prostą.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: