Najczęściej kradzione marki samochodów w 2019 roku

marki kradzione w Polsce

Najczęściej kradzione marki samochodów w 2019 roku


O ile w krajach zachodnich złodzieje powoli przerzucają się na kradzież luksusowych samochodów, o tyle w Polsce łupem przestępców najczęściej padają pojazdy najmniej rzucające się w oczy. Istnieje kilka modeli samochodów osobowych, które cieszą się największą popularnością wśród złodziei. Warto zatem dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić, czy nasze auto jest bezpieczne. A może przydadzą się dodatkowe zabezpieczenia?

Region Polski ma znaczenie

Z wyników badań statystycznych możemy zauważyć ciekawą zależność. W zachodniej części kraju łupem złodziejów najczęściej padają samochody produkcji niemieckiej. Z kolej w Polsce centralnej i wschodniej przestępcy najczęściej wybierają marki japońskie. Ofiarą przestępców rzadziej padają posiadacze samochodów włoskich oraz francuskich. Największą liczbę kradzieży zanotowano w dużych miastach: Warszawie, Katowicach, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Posiadacze Volkswagenów i Audi strzeżcie się

W zestawieniu najczęściej kradzionych samochodów, pięć pierwszych miejsc zajmują modele Volkswagena i Audi. Na niechlubnym pierwszym miejscu znajduje się Volkswagen Golf. Jego więksi kuzyni, Passat i Touran to kolejno trzecie i piąte miejsce. Rodzinę Volkswagenów przedzielają inne modele produkowane przez grupę VAG: Audi A4 oraz Audi A6. Dopiero na szóstym miejscu przedstawiciel rynku japońskiego: Mazda 6. Z samochodów azjatyckich, sporą popularnością wśród złodziei cieszą się także starsze Toyoty oraz Hondy.

Jakie samochody wybierają złodzieje?

Analizując powyższą listę możemy szybko znaleźć pewną prawidłowość. Złodzieje wybierają samochody niezwykle popularne i powszechnie spotykane w naszym kraju. Co więcej, Audi oraz Volkswagen cieszą się ogromnym popytem na rynku samochodów używanych. Warto również wspomnieć, że złodzieje najczęściej kradną auta szare, srebrne lub popielate. Powód jest bardzo prosty: Takie auta nie rzucają się w oczy. Ważnym czynnikiem dla przestępców jest także poziom zabezpieczeń. Z tego względu, auta z młodszych roczników są wybierane rzadziej.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: