Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są coraz częściej polecane osobom, które borykają się z wieloma zobowiązaniami, nie radzą sobie z ich spłatą i szukają sposobu na jak najlepsze rozwiązanie swoich problemów finansowych. Czym są? Kto ich udziela? Jakie są ich mocne i słabe strony? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – co to takiego?

Z czym mamy do czynienia, gdy pada termin kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych? To innowacyjny produkt finansowy, który stwarza możliwość uporządkowania swoich zobowiązań, trudności w ich spłacie, jak również zapewnia ochronę przed poważniejszymi problemami, jak np. egzekucja komornicza. Co dokładnie oznacza?

Konsolidacja to nic innego jak połączenie wszystkich zobowiązań i zamiana ich na jeden kredyt. Instytucja finansowa, z której usług zdecydujemy się skorzystać, sumuje nasze zobowiązania, następnie spłaca z własnych środków wierzycieli i przejmuje nasz dług.

Na jego wysokość tworzy nową ofertę kredytową, z której będziemy musieli się wywiązać. Jednak tym razem nie mamy już 3, 5 czy 10 zobowiązań, lecz jedno z harmonogramem spłat dostosowanym do naszych możliwości finansowych.

Skonsolidować można dosłownie wszystko – od pożyczek, po kredyty, obciążenia karty, czy nawet konta bankowego. W praktyce oznacza to, że skonsolidować możesz zarówno kredyt gotówkowy, jak i kredyt samochodowy, chwilówkę, pożyczkę hipoteczną itp.

Jednak warto w tym miejscu zaznaczyć, że zwykle instytucje finansowe określają, do jakiej wysokości można skonsolidować swoje zadłużenie. Jeśli wyrobimy się w tym przedziale, to możemy pozbyć się wszystkich zobowiązań, jeśli nie, tylko część. W takim wypadku będziemy musieli zdecydować, które zobowiązania konsolidujemy, a które nie i je będziemy musieli sami regulować.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych w bankach

O kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych można ubiegać się w tradycyjnych bankach. Praktycznie każdy działający bank na terenie naszego kraju jest w stanie zaoferować tego typu produkt. Wydawać by się mogło, że w takim razie wystarczy zgłosić się do najbliższego oddziału wybranego banku i wypełnić odpowiednie dokumenty, by wnioskować o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Jednak wszystko wyglądał tylko prosto w teorii.

W praktyce już nie jest tak słodko. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że sama procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bywa długa i wymaga przedłożenia wielu dokumentów – zaczynając od tych dotyczących zobowiązań, które chcemy skonsolidować, po zaświadczenie o zarobkach, czy zatrudnieniu.

Poza tym banki dokładnie sprawdzają też swoich klientów, oczekują zdolności kredytowej i choć jest to kredyt dedykowany osobom zadłużonym, można liczyć się z tym, że będą weryfikowane rejestry dłużników. Wpis w KRD może nas skutecznie wykluczyć z ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych i nawet jeśli przedłożymy wszystko, czego zażądał bank, możemy otrzymać odmowną decyzję.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych w firmach pożyczkowych

Całe szczęście na rynku nie działają tylko banki. Do swoich usług mamy też wiele firm pożyczkowych, zwanych także parabankami. Są to prywatne instytucje finansowe, które nie są tak rygorystyczne, jak banki. Nie stawiają zbyt dużych wymagań, nie przykładają tak dużej uwagi ani do rejestrów dłużników, ani też do zdolności kredytowej.

Firmy pożyczkowe nie oczekują przedłożenia wielu dokumentów,  zwykle wystarczy odpowiednia dokumentacja dotycząca dotychczasowych zadłużeń, które chcemy skonsolidować, ważny dowód tożsamości oraz zaświadczenie, że będziemy w stanie wywiązać się z nowego zobowiązania. Cała procedura przebiega bardzo sprawnie i jeśli dopilnujemy formalności, to w ciągu kilku dni możemy otrzymać wsparcie.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – jakie są ich mocne strony?

Jakie korzyści niosą ze sobą kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych? Jest ich całkiem sporo!Przede wszystkim to szansa na wyjście nawet z poważnego zadłużenia, odzyskanie płynności finansowej i spokoju, bo trzeba przyznać, że wizja ciągle zbliżających się terminów płatności mogą odebrać radość życia.

Decydując się na kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych, możemy z tym bardzo szybko się uporać. Zamienimy wiele rat na jedną z lepszym harmonogramem spłat. Co więcej, rata ta będzie dostosowana do naszych możliwości finansowych, co oznacza, że nie będzie stanowiła dla nas zbyt dużego obciążenia finansowego i będziemy mogli się z niego wywiązać.

Warto również wspomnieć, że kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to produkt, z którego może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci, czy poglądów religijnych.

A co z wadami? Czy kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych mają jakieś słabe strony?

Jedyne, do czego można się przyczepić, to, że zaciągamy zobowiązanie, a więc będziemy musieli je spłacić. Tylko można uznać za wadę rozwiązanie, które pozwala pozbyć się wielu różnych zobowiązać i zamienić je na jedno z mniejszymi ratami? Oczywiście, że nie! Dlatego nie ma co szukać tutaj wad, bo ich po prostu nie ma.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: