Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Sytuacja, w której wysokość zobowiązań przewyższa wysokość miesięcznych dochodów, nie należy do najprzyjemniejszych. Oznacza to, że wpadliśmy w spiralę finansową. Czy da się z niej jakoś wyjść? Jedynym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Czym jest? Gdzie go nam udzielą? Jak wygląda ubieganie się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych? Sprawdzamy!

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – czym jest?

Kredytem konsolidacyjnym to kredyt celowy, który przeznaczyć można na spłatę dotychczasowych zobowiązań. To, które zobowiązania zostaną skonsolidowane i zamienione w jedno, decyduje kredytobiorca. Łączyć można raty kredytów gotówkowych, kredytów ratalnych, kredytów samochodowych, chwilówek, debetów w rachunkach, limitów oraz kart kredytowych.

Nie ma wymogu, by konsolidacji podlegały wszystkie posiadane kredyty, pożyczki, czy inne zobowiązania. Jednak czasami może też zdarzyć się, że suma z wszystkich zobowiązań będzie wyższa niż wysokość udzielanego kredytu. W takich przypadkach i tak musimy wybrać, jakie zobowiązania pozostawimy, a jakie skonsolidujemy.

Kiedy już zdecydujemy, jakie zobowiązania chcemy skonsolidować, instytucja finansowa, do której zgłosiliśmy się po pomoc. spłaca długi u naszych wierzycieli (banków, firm pożyczkowych itp.). Co ważne, pieniędzy tych nie dostajemy do rąk własnych, aby samodzielnie uregulować długi.

Następnie na powstałą sumę tworzy nową ofertę kredytową z jedną ratą, co oznacza, że od tej pory zamiast kilku rat kredytowych płacimy tylko jedną. Jej wysokość ustalana jest indywidualnie, lecz w dużej mierze zależy od naszych możliwości finansowych, wysokości posiadanego zadłużenia oraz warunków kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – gdzie po kredyt?

Tak naprawdę kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych można znaleźć w ofercie niemal wszystkich banków działających na terenie Polski. W niektórych z nich tego typu zobowiązanie to jeden z podstawowych produktów kredytowych. Do banku możemy zgłosić się osobiście, ale nie tylko, coraz więcej instytucji finansowych daje możliwość wysłania wniosku przez stronę internetową.

Warto jednak zaznaczyć, że większość banków stosuje dość restrykcyjne zasady przyznawania tego typu finansowania – oczekują dobrej historii kredytowej, jak również braku wpisu w Krajowym Rejestrze Dłużników i zdolności kredytowej, czyli musimy wykazać, że będzie w stanie spłacać zobowiązanie, które właśnie próbujemy zaciągnąć.

Wiąże się to z przedłożeniem wielu różnego typu dokumentów – od zaświadczenia o zatrudnieniu, po zaświadczenie o zarobkach, czy regularnych wpływach na nasze konto bankowe. Nawet jeśli dostarczymy wszystkie wymagane dokumenty i przejdziemy długi proces wnioskowania o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, wcale nie jest pewne, czy go dostaniemy.

Wciąż jednak mamy szansę na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, ale nie w banku, lecz w firmie pożyczkowej. Instytucje pozabankowe nie mają tak drastycznych wymagań i wiele z nich udziela potrzebnej pomocy, nawet tym, którzy nie mają dobrej zdolności kredytowej.

Poza tym firmy pożyczkowe nie przykładają tak dużej uwagi do historii kredytowej, ani też nie weryfikują swoich klientów w bazach dłużników, co oznacza, że nawet osoba z zadłużeniem komorniczym, może liczyć na wsparcie.

O kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych można ubiegać się osobiście, ale nie tylko. Firmy pożyczkowe również swoim klientom możliwość wypełnienia wniosku online. Jedyne czego potrzebujemy, to urządzenia z dostępem do sieci oraz trochę wolnego czasu.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – co nam daje?

Co zyskamy, jeśli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych? Trzeba przyznać, że całkiem sporo! Przede wszystkim jedną ratę zobowiązania, a nie dziesięć z różnymi terminami spłaty. Rata ta będzie zgodna z naszymi możliwościami finansowymi, więc raz na zawsze skończą się nasze problemy finansowe, nie będziemy musieli szukać wolnych środków, czy rezygnować z pokrycia bieżących potrzeb, by wywiązać się z zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny zostaje tak przygotowany, by nam pomóc, a nie dodatkowo obciążać. Poza tym warto pamiętać, że skoro wszystkie dotychczasowe zobowiązania znikają, to już nie będziemy musieli pilnować terminów spłat. W rezultacie w końcu możemy spać spokojnie i cieszyć się tym, że wychodzi na prostą.

Warto również wspomnieć, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy potrzebujący. Nie ma tutaj znaczenia stanowisko, status społeczny, czy poglądy polityczne. Kredyt konsolidacyjny mogą zaciągnąć zarówno osoby, które borykają się z wieloma zobowiązaniami, jak również ci, którzy mają tylko jedno, ale jakże problematyczne. Kredyt konsolidacyjny bardzo często ma o wiele korzystniejsze warunki, więc skorzystanie z takiej oferty staje się opłacalne.

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego to także krok w stronę poprawy swojej sytuacji. Klienci, którzy korzystają z takich rozwiązań, są lepiej odbierani przez inne instytucje finansowe, więc tym samym mogą odzyskać ich zaufanie i liczyć w przyszłości na wsparcie finansowe.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: