Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Coraz więcej Polaków boryka się z długami. Powody tego bywają różne. Czasami to skutek źle podjętych inwestycji, choroby, lub utraty pracy. Jednak czasami to zwykły zbieg okoliczności lub lekkomyślność sprawia, że pewnego dnia budzimy się z zobowiązaniami, których nie jesteśmy w stanie spłacić. Jednak warto wiedzieć, że nawet z takich sytuacji da się wyjść. Trzeba tylko w porę się opamiętać i sięgnąć po kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – co to takiego?

Czym w ogóle jest taki kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych? Co skrywa się pod jego nazwą? Mówiąc o kredycie konsolidacyjnym dla zadłużonym mamy do czynienia z produktem finansowym, który można przeznaczyć na konkretny cel, a dokładniej mówiąc na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Instytucja finansowa, do której się zgłosimy po wsparcie, sumuje nasze zobowiązania, następnie spłaca w naszym imieniu wierzycieli i na sumę, którą musiała wyłożyć, tworzy nową ofertę kredytową i tym sposobem zamiast kilku zobowiązań pozostaje nam do spłaty jedno – z zupełnie nowym harmonogramem spłat i wysokością rat.

To, ile dokładnie będziemy musieli płacić co miesiąc i przez jaki okres, zależy od bardzo wielu czynników, w tym między innymi od naszych możliwości finansowych, warunków kredytu oraz wysokości zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – co można skonsolidować?

Skonsolidować można praktycznie wszystkie kredyty i pożyczki, niezależnie od tego, czy zaciągnęliśmy je w banku, firmie pożyczkowej, czy od osoby prywatnej.

Oznacza to, że łączyć możemy jednakowo raty kredytów samochodowych, kredytów gotówkowych, pożyczek hipotecznych, pożyczek na dowód, pożyczek na raty online, debetów na rachunkach bankowych, czy też debety kart kredytowych. To, które dokładnie zobowiązania skonsolidujemy, zależy od nas. Możemy zdecydować się na połączenie wszystkich zobowiązań, części z nich lub tylko jednego.

Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że każda instytucja finansowa określa maksymalną wysokość udzielanego kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Jeśli wysokość zobowiązań, które będziemy chcieli połączyć, będzie ją przewyższać, to będziemy musieli jeszcze raz przyjrzeć się swoim zobowiązaniom i dokonać selekcji pomiędzy tymi, które zostawiamy sobie, a które poddajemy konsolidacji.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych znajdziemy praktycznie w każdej ofercie banku. W niektórych z nich to jeden z podstawowych produktów, który znaleźć można tuż obok kredytów gotówkowych, czy kredytów hipotecznych. Niektórzy pewnie uznają to za dobrą wiadomość, bo wystarczy zgłosić się do najbliższego banku, by udzielono nam wsparcia. Jednak każdy, kto miał do czynienia z ubieganiem się o tego typu zobowiązanie w banku, wie, że to wcale nie jest takie proste.

Przede wszystkim banki mają bardzo restrykcyjne wymagania – oczekują dobrej historii kredytowej, jak również brak wpisu w Krajowym Rejestrze Dłużników. Nie bez znaczenia pozostaje zdolność kredytowa, czyli w tym również zatrudnienie i stałe dochody. W przypadku osób zadłużonych spełnienie podstawowych wymogów bywa bardzo problematyczne, a co dopiero zebranie całej dokumentacji i przejście przez procedurę.

Alternatywą dla banków są prywatne instytucje finansowe zwane firmami pożyczkowymi lub parabankami. Dlaczego to nimi powinniśmy się zainteresować? Przede wszystkim dlatego, że tutaj ilość wymagań, jak i formalności została ograniczona do minimum.

To z pewnością dobre rozwiązanie zarówno dla tych, którzy otrzymają odmowną decyzję z banku, jak również dla tych, którzy wiedzą, że w banku nie mają szans na kredyt lub po prostu nie chcą marnować czasu na długie procedury. Firmy pożyczkowe nie przykładają tak dużej uwagi do historii kredytowej, nie sprawdzają też rejestrów dłużników, więc nawet osoby, które widnieją w Krajowych Rejestrze Dłużników, mają szansę otrzymać wsparcie finansowe.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – formalności

Jakie formalności czekają tych, którzy zdecydują się kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych? To pytanie pewnie zadaje sobie wielu z nas, jednak jeśli oczekiwaliście jasnej odpowiedzi, to musimy Was rozczarować, ponieważ nie ma z góry określonej listy dokumentów, która będzie wystarczająca w każdej instytucji finansowej.

Zazwyczaj każda instytucja finansowa ma swoje zasady udzielania tego typu produktów, więc gdy się zdecydujemy już na ofertę jednej z nich, dobrze by było sprawdzić podstawowe informacje. Możemy to zrobić za pośrednictwem Internetu lub dzwoniąc na infolinię.

Pewne jest natomiast, że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe będą wymagały ważne dokumentu tożsamości. Poza tym należy dostarczyć kredytodawcy umowy wszystkich zobowiązań, które będziemy chcieli spłacić przez kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Przydatne mogą okazać się również dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych zarobków. W większości instytucji finansowych osoby, które nie osiągają żadnych dochodów, nie mają co liczyć na wsparcie finansowe.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: