Konsolidacja jako sposób na wyjście z zadłużenia

konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem

Konsolidacja jako sposób na wyjście z zadłużenia

Coraz częściej w tematyce zadłużenia mówi się o konsolidacji. Czym ona jednak jest? Czy faktycznie to dobre rozwiązanie i pozwala wyjść z długów? Sprawdzamy!

Konsolidacja – o co w tym chodzi?

O co dokładnie chodzi w tej konsolidacji? Czym ona jest? Konsolidacja polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno, które będzie dostosowane do naszych możliwości finansowych. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy zgłosić się do wybranej firmy pożyczkowej lub banku. Wybrana instytucja najpierw zsumuje nasze bieżące zobowiązania, następnie spłaci je i na otrzymaną kwotę utworzy nowe zobowiązanie. Tym razem będzie ono dostosowane do naszych możliwości finansowych, byśmy mogli wywiązać się z terminu spłat. Skonsolidować można kilka różnych zobowiązań, w tym np. kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy, chwilówki, czy nawet zadłużenie na karcie.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Uznać można, że konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają duże zadłużenie i chcieliby się jego pozbyć. W szczególności zalecana jest konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem, gdyż może okazać się szansą na pozbycie się komornika i powolne wyjście z długów. Jednak nie tylko osoby z zadłużeniem komorniczym powinny pomyśleć o konsolidacji. To dobre rozwiązanie też dla tych, którzy mają kilka zobowiązań i nie są w stanie poradzić sobie z ich ogarnięciem. Dzięki konsolidacji przecież można zamienić kilka zadłużeń na jedno z wygodnym harmonogramem spłat. Konsolidacja może okazać się też dobrym pomysłem dla tych, których wysokość miesięcznych zobowiązań przewyższa zarobki. Konsolidacja pozwala spłacić dotychczasowe zobowiązania i stworzyć nowe z wygodniejszym planem spłat.

Podsumowując, można stwierdzić, że faktycznie konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem może być dobrym krokiem w kierunku oddłużenia i wyjście na prostą. Dlatego, gdy ilość niespłaconych zobowiązań zaczyna nas przerażać, warto o niej pomyśleć, by ustrzec się też przed komornikiem.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: