Pożyczki przez Internet – jak działa przelew weryfikacyjny?

Pożyczki przez Internet – jak działa przelew weryfikacyjny?

Klienci, którzy chcą skorzystać z możliwości szybkiego wzięcia pożyczki przez Internet, spotkają się z koniecznością wykonania przelewu weryfikacyjnego. Taką procedurę stosuje zdecydowana większość renomowanych firm pożyczkowych. Coraz więcej osób jest wyczulonych na swoją prywatność w sieci. Stąd, częste pytanie, czy taki przelew jest bezpieczny. Prezentujemy jak działa przelew weryfikacyjny oraz jak należy go prawidłowo wykonać.

Czy przelew weryfikacyjny jest bezpieczny?

Jak najbardziej, renomowane firmy pożyczkowe stosują odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu, Twoje dane są właściwie chronione. W zdecydowanej większości przypadków zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu na symboliczną kwotę w postaci złotówki. Jeżeli firma wymaga od nas dokonania przelewu weryfikacyjnego na większą kwotę, powinniśmy sprawdzić opinie o danym pożyczkodawcy, a także upewnić się, czy aby na pewno jesteśmy na certyfikowanej stronie firmy pożyczkowej. Zdarzają się bowiem oszuści, którzy tworzą strony podszywające się pod znanych pożyczkodawców.

Jak wykonać przelew weryfikacyjny?

Wykonanie takiego przelewu jest bardzo proste. Serwisy pożyczkowe często korzystają z platform umożliwiających błyskawiczne przelewy bankowe. Dzięki temu, zostaniemy przekierowani na stronę naszego banku, a po zalogowaniu, dane do przelewu będą już uzupełnione. Oczywiście całą procedurę możemy przejść w tradycyjny sposób, ale wtedy przelew może dojść do odbiorcy w ciągu kilkudziesięciu minut. Po zrealizowaniu płatności, automatyczny system porówna zbieżność danych z przelewu i wniosku o pożyczkę. Jeśli dane będą zgodne, wniosek zostanie przyjęty do realizacji.

W jakim celu stosuje się przelewy weryfikacyjny?

Obecnie, do otrzymania niewielkiej pożyczki przez Internet często wystarczy nam dowód osobisty. Wielu oszustów wyłudza dane aby potem wykorzystać je właśnie do wyłudzenia pożyczki. Przelew weryfikacyjny ma za zadanie uniemożliwić taki proceder. Samo podanie informacji nie wystarczy. Konieczne będzie jeszcze sprawdzenie ich prawdziwości na podstawie rachunku bankowego klienta. Weryfikacja jest zatem konieczna i służy bezpieczeństwu nas wszystkich.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: