Co można sprzedać w lombardzie? Czy to się opłaca?

kalkulator odsetek od pożyczki

Co można sprzedać w lombardzie? Czy to się opłaca?

Klienci lombardu mają możliwość podjęcia pożyczki pod zastaw, ale równie dobrze mogą od razu sprzedać cenną rzecz odbierając pieniądze do ręki. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Jak się okazuje, w zdecydowanej większości sytuacji sprzedaż produktów w lombardzie jest kompletnie nieopłacalne. W końcu lombard zaniża cenę, aby później zarobić na odsprzedaży.

Pożyczka pod zastaw a sprzedaż w lombardzie

O opłacalności pożyczki decydują te same czynniki, co w przypadku banków i firm pozabankowych: oprocentowanie, prowizja, termin spłaty. Plusem jest to, że klient oddający coś pod zastaw nie musi posiadać zdolności kredytowej. Pieniądze otrzymuje od ręki bez zbędnych formalności.

Jeśli w określonym terminie nie zwróci pożyczonych środków, zastaw przechodzi na własność lombardu i przechodzi do sprzedaży wtórnej. Klienci nie muszą jednak decydować się na pożyczkę. Równie dobrze mogą od razu sprzedać wybrany produkt i przekazać go na własność lombardu.

Co można sprzedać w lombardzie?

Lombardy najchętniej przyjmują sprzęt elektroniczny: smartfony, tablety, laptopy, wszelkie gadżety, czasem także większy sprzęt RTV/AGD. Równie chętnie przyjmowana jest biżuteria, jeśli można w łatwy sposób określić jej realną wartość. Podobnie kwestia wygląda w przypadku antyków czy unikatów.

W praktyce, w lombardzie można sprzedać niemal wszystko co posiada realną wartość. Niemniej jednak, ze względu na ograniczenia powierzchni magazynowej, lombardy najchętniej przyjmują niewielkie przedmioty, które nie sprawiają trudności w składowaniu.

Czy sprzedaż w lombardzie jest opłacalna?

Absolutnie nie. O ile pożyczka lombardowa może być dobrym rozwiązaniem dla osób z niską zdolnością kredytową, o tyle sprzedaż cennych rzeczy nigdy nie jest opłacalna dla klienta. To typowe koło ratunkowe dla ludzi, którzy pilnie potrzebują zastrzyku gotówki.

Lombardy proponują nam max. do 60-70% realnej wartości przedmiotu. Następnie sprzedają go drożej na aukcjach lub w punkcie. Wniosek? Mając odrobinę wolnego czasu i cierpliwości, możemy samodzielnie sprzedać wybraną rzecz na aukcji po wyższej cenie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: