10 grzechów głównych popełnianych przez pożyczkobiorców

grzechy pożyczkobiorcy

10 grzechów głównych popełnianych przez pożyczkobiorców


Pożyczki gotówkowe to bardzo przydatny produkt finansowy, który w wielu przypadkach może poprawić naszą sytuację finansową lub umożliwić zakup droższego produktu. Niestety, często popełniane błędy sprawiają, że pożyczka może także się stać źródłem długów i problemów. Przedstawiamy główne grzechy popełniane przez pożyczkobiorców.

1. Jednym z podstawowych grzechów jest brak podstawowej wiedzy pożyczkobiorców na tematy finansowe. To może prowadzić do wielu błędów i problemów ze spłatą pożyczki.

2. Większość klientów błędnie interpretuje oprocentowanie nominalne jako wskaźnik kosztów pożyczki. Przy wybieraniu oferty należy zwracać uwagę na RRSO, ponieważ to właśnie ten wskaźnik informuje o dodatkowych kosztach takich jak prowizja czy ubezpieczenie.

3. Pożyczkobiorcy często nie wczytują się w szczegóły oferty bazując jedynie na informacjach dostępnych w reklamie. To spory błąd, który może prowadzić do wielu rozczarowań.

4. Poważnym grzechem jest pośpiech i podejmowanie decyzji pod wpływem emocji. Wybór najlepszej pożyczki wymaga chłodnej głowy i sprawdzenia przynajmniej kilku ofert.

5. Bardzo groźny błąd to zaciąganie kolejnej pożyczki w celu spłacenia otwartych zobowiązań. To początek spirali zadłużenia, która może zniszczyć każdą stabilność finansową.

6. Połowa Polaków nie posiada oszczędności na czarną godzinę. Eksperci od wielu lat alarmują o potrzebie posiadania poduszki finansowej, która w razie nagłej sytuacji może zastąpić pożyczkę.

7. Dłużnicy nie podejmują współpracy z firmą pożyczkową lub bankiem. To uniemożliwia znalezienie wspólnego kompromisu i w prostej linii prowadzi do egzekucji komorniczej.

8. Wielu pożyczkobiorców nie posiada odpowiedniej wiedzy z zakresu finansów. Brak podstaw jest bardzo groźny i może sprzyjać licznym błędom w zaciąganiu pożyczek.

9. Pożyczki często są zaciągane na zachcianki. Oprocentowanie i dodatkowe koszty to strata dla naszego portfela. Lepiej odkładać pieniądze i zakupić dany produkt za jakiś czas.

10. Pożyczkobiorcy nie oceniają krytycznie swojej sytuacji finansowej i nie zastanawiają się, czy na pewno dadzą radę spłacić zobowiązanie. To natomiast stopniowo prowadzi do zadłużenia.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: