Bazy informacji kredytowej

szybka pożyczka dla zadłużonych

Bazy informacji kredytowej

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto ustalić, jakie wymagania stawiane są przez firmę, przed udzieleniem zobowiązania finansowego. Konieczne jest oczywiście danych osobowych, adresu zamieszkania i wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Firmy chcą jednak sprawdzić jeszcze wiarygodność Klienta. Jak mogą to zrobić?

Historia kredytowa Klienta

Podjęcie decyzji o wzięciu pożyczki bez zaświadczeń wiąże się z koniecznością zweryfikowania zdolności kredytowej przez firmę. Popularnym miejscem jest Biuro Informacji Kredytowej, jednak wiele firm nie korzysta z jego pomocy. Sprawdzają swoich Klientów w innych bazach. Część firm posiada swoje własne bazy informacyjne, natomiast część korzysta z alternatywnych systemów wymiany informacji.

Gdzie można sprawdzić historię kredytową Klienta?

Jednym z miejsc jest Biuro Informacji Kredytowej, które, mimo iż jest najpopularniejszą bazą danych, to nie jest typowym rejestrem dłużników. Do BIK trafia każdy – nawet osoby, które zobowiązania finansowej spłaciły w terminie.

Kolejnym miejscem jest Krajowy Rejestr Długów, który jest pierwszym w Polsce biurem informacji gospodarczej. Najczęściej z jego pomocy korzystają firmy z sektora bankowego i większe przedsiębiorstwa. KRD gromadzi oraz udostępnia informacje o zadłużeniach oraz terminowych spłatach kredytu czy pożyczki pozabankowej.

Firmy korzystają również z pomocy ERIF BIG, który zbiera zarówno pozytywne jak i negatywne informacje o pożyczkobiorcach. Ponadto, zbierają oni informacje od Grupy Kapitałowej KRUK. Jest to jedyna baza, która posiada dane gromadzone przez największą grupę zarządzania wierzytelnościami w Polsce.

Pamiętajmy jednak, że część firm nie sprawdza informacji i historii kredytowej wnioskodawcy. Zobowiązanie mogą zaciągnąć nawet osoby, które nie wykazują dostatecznej wiarygodności kredytowej. Nawet, jeśli firma sprawdzi zdolność kredytową wnioskodawcy, to pamiętajmy o tym, że do każdej sytuacji podchodzi indywidualnie. Niektórzy wymagają jedynie zaświadczenia o dochodach.

 

 

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: