Jak odpowiedzialnie pożyczać pieniądze

Jak odpowiedzialnie pożyczać pieniądze


W Polsce ilość osób korzystających z produktów finansowych takich jak pożyczki czy kredyty ciągle wzrasta. Oznacza to tyle, że w dzisiejszych czasach korzystamy w dużym stopniu ze zobowiązań finansowych, które wymagają od nas odpowiedniej uwagi. Jak więc pożyczać mądrze i nie popaść w finansową pętlę? Postanowimy to w dniu dzisiejszym odpowiednio poruszyć i dać ku temu wskazówki.

Czym właściwie jest pętla finansowa? To nic innego jak koło naszych zadłużeń, które zbieramy w momencie, kiedy nie jesteśmy w stanie spłacić samodzielnie pierwszego zobowiązania finansowego. Wiele osób w takim momencie sięga po kolejny, często większy kredyt lub pożyczkę, skutkiem czego nasze zobowiązania finansowe stają się coraz to większe.

W dalszym etapie sytuacja wygląda tak, że dochodzimy do momentu w którym żaden bank, ani też firma pożyczkowa nie chcę nam pożyczyć żadnych pieniędzy, natomiast my zostajemy z wielkim kołem długów, które musimy spłacać. Kwota takich zobowiązań na ogół przekracza nasze realne możliwości finansowe, ze względu na ograniczenia zarobkowe.

Jak do tego nie dopuścić? Sprawa jest dość prosta, choć w pętlę finansową wpada niestety coraz to większa ilość Polaków. Zadłużenia które bierzemy, w perspektywie odległej wydają się nam niczym do naszych aktualnych możliwości. Niestety w wielu wypadkach tak nie jest, albowiem sama kwestia pożyczania pokazuje, że nie jesteśmy w stanie już w danym momencie związać finansowo końca z końcem.

Pożyczki należy traktować z należytą powagą. Jeśli więc pożyczamy pieniądze, musimy mieć świadomość, że już od teraz musimy zbierać pierw na opłacenie naszego zobowiązania finansowego u naszego pożyczkodawcy, albowiem sprawy tego typu są w tym momencie dla nas priorytetowe. Jeśli natomiast wszystko odłożymy na ostatni moment, może się okazać iż nie jesteśmy w stanie opłacić naszego zobowiązania w danym momencie, przez co musimy sięgnąć po kolejną pożyczkę.

Pamiętajmy, lepiej jest spłacić pierwszą pożyczkę za wszelką cenę i mieć gorszy okres, lecz ze świadomością iż nie jesteśmy w karuzeli długów, która może szybko nas wyrzucić na bruk.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: