Upadłość konsumencka

pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Od jakiegoś czasu w Polsce istnieje upadłość konsumencka, z której mogą skorzystać osoby fizyczne. Pozwala ona Polakom na „wyjście na prostą” w przypadku posiadania znacznych problemów finansowych. Wiele osób zastanawia się jednak, w jaki sposób ogłoszenie upadłości konsumenckiej wpłynie na możliwość zaciągania przez nich kolejnych pożyczek. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest upadłość konsumencka?

Pod pojęciem upadłości konsumenckiej należy rozumieć redukcję bądź umorzenie zobowiązań osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej, w momencie zaistnienia niezawinionej wypłacalności. Możliwość ta została wprowadzona 31 grudnia 2014 roku, poprzez nowelizację upadłości konsumenckiej, która została zmieniona na korzyść konsumentów.

Pożyczka konsumencka po ogłoszeniu upadłości ?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie zmienia sytuacji materialnej dłużnika. To, co zostało do tej pory zabierane przez komornika, jest teraz pobierane przez syndyk, który dodatkowo likwiduje przejęty majątek. Dłużnik musi utrzymać siebie, swoją rodzinę i żyć do momentu zakończenia postępowania. Jest to moment, w którym wiele osób decyduje się na dalsze zadłużanie, pozwalające na zdobycie środków do życia na czas „zejścia” syndyka z wynagrodzenia. Pamiętajmy, że pożyczka konsumencka po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej nie jest najlepszym rozwiązanie. Jednak odpowiedź na pytanie czy osoba upadła będzie mogła zaciągnąć pożyczkę bądź kredyt jest zależna od jej zdolności kredytowej. Tą z kolei sprawdza się w Biurze Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej. Biuro Informacji Gospodarczej po umorzeniu długów wykreśla dane z bazy, natomiast Biuro Informacji Kredytowej przechowuje informację w bazie przez kolejne 10 lat. Kolejne pożyczki Konsumenta są zależne od wysokości jego dochodów, ponoszonych wydatków, wieku a także okresu, na jaki ma zostać zaciągnięta.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: