Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Brak zdolności kredytowej dotyka wielu osób, ale nie tylko. Coraz więcej osób boryka się z zadłużeniem. Jednak warto wiedzieć, że nawet osoby zadłużone mają szansę na uzyskanie kredytu. Istnieje w końcu coś takiego jak kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Czym jest? Gdzie go szukać i kto może skorzystać z takiego produktu? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – co to takiego?

Pod nazwą kredytu dla zadłużonych bez zdolności kredytowej skrywa się produkt wyjątkowy. Ma niewielką ilość wymagań, a więc jest łatwo dostępny. Ogólnie przyjęło się, że o kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej może wnioskować każdy, kto ukończył 18. lub 21. rok życia – dokładne warunki określające wiek pożyczkobiorcy ustalane są indywidualnie przez poszczególne instytucje finansowe, więc należy to sprawdzić, zanim do którejś się zgłosimy.

Jest to zobowiązanie długoterminowe, którego raty możemy rozłożyć na kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Wysokość udzielanego wsparcia finansowego bywa zróżnicowana – może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Oznacza to, że każdy może wnioskować o sumę, która pozwoli rozwiązać problemy finansowe.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – gdzie szukać tego typu produktów?

No właśnie, gdzie możemy liczyć na kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej? W kryzysowych sytuacjach swoje kroki kierujemy zwykle do banku. Czy tutaj faktycznie możemy liczyć na pomoc? Banki mają całkiem szeroką ofertę kredytową, ale czy udzielają zobowiązania komuś, kto nie ma zdolności kredytowej? I tak i nie. Co to oznacza?

Jeśli mamy coś cenne, co możemy dać pod zastaw, to owszem możemy liczyć na wsparcie nawet bez zdolności kredytowej. Najczęściej kredyty udzielane są pod zastaw nieruchomości oraz samochodu. W sytuacji, gdy nie chcemy nic oddawać pod zastaw, to musimy mieć świadomość, że bank może odesłać nas z kwitkiem. Powód jest banalnie prosty – bank oczekuje od swoich klientów zdolności kredytowej, nie mając jej, nie jesteśmy wiarygodnymi klientami, co jest jednoznaczne, z tym że instytucja ma wątpliwości, czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Dlatego, aby zaoszczędzić sobie czas i nerwy, lepiej od razu realnie ocenić swoją sytuację i postawić na instytucje, które mogą nam udzielić wsparcia. Taką instytucją wydaje się firma pożyczkowa, zwana również parabankiem lub prywatną instytucją finansową. Firma pożyczkowa nie jest tak wymagająca względem klientów, nie oczekuje dobrej zdolności kredytowej i bardzo często nie sprawdza swoich klientów pod kątem zatrudnienia, dochodów, czy historii kredytowej. Oznacza to, że nawet osoby zadłużone, które widnieją w rejestrach dłużników, mogą liczyć na wsparcie finansowe.

, aby zaoszczędzić sobie czas i nerwy, lepiej od razu realnie ocenić swoją sytuację i postawić na instytucje, które mogą nam udzielić wsparcia. Taką instytucją wydaje się firma pożyczkowa, zwana również parabankiem lub prywatną instytucją finansową.

Firma pożyczkowa nie jest tak wymagająca względem klientów, nie oczekuje dobrej zdolności kredytowej i bardzo często nie sprawdza swoich klientów pod kątem zatrudnienia, dochodów, czy historii kredytowej. Oznacza to, że nawet osoby zadłużone, które widnieją w rejestrach dłużników, mogą liczyć na wsparcie finansowe.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – formalności

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej charakteryzuje się niewielką ilością formalności. Jedynym wymaganym tutaj dokumentem jest dowód tożsamości, ale warto w tym miejscu zaznaczyć, że musi on być ważny. Można też spotkać się, z tym że pożyczkodawca oczekuje dodatkowych dokumentów, w tym np. zaświadczenia o zarobkach lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Jednak pamiętajmy, że zdarza się to bardzo rzadko.

Podstawą do przyznania kredytu jest wypełnienie wniosku kredytowego. Zrobić to możemy osobiście w wybranym oddziale firmy pożyczkowej, ale nie tylko. Coraz częściej firmy pożyczkowe zapewniają możliwość wnioskowania o swoje produkty finansowe za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu wniosek kredytowy możemy wypełnić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Wniosek kredytowy dla zadłużonych bez zdolności kredytowej dostępny jest dwadzieścia cztery godziny na dobę i to przez siedem dni w tygodniu. Tym samym mamy do czynienia z produktem, który jest dostępny dla nas zawsze, a zwłaszcza wtedy, gdy pilnie potrzebujemy gotówki, czy po prostu pomocy finansowej.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Dla kogo kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej? Kto może skorzystać właśnie z tego typu zobowiązań? Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z kredytem dedykowanym osobom zadłużonym, które dodatkowo nie mają zdolności kredytowej. Dlatego o zaciągnięciu tego zobowiązania powinny pomyśleć właśnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Pojawiły się nagłe wydatki, a Ty nie masz skąd wziąć pieniędzy? Bank odmówił udzielenia Ci kredytu, a Ciebie nie stać na spłatę zaległych zobowiązań? A może zaraz komornik zajmie Ci pensję, a Ty nie chcesz do tego dopuścić? Każdy z wymienionych powodów jest dobry, by pomyśleć o kredycie dla zadłużonych bez zdolności kredytowej.

Skoro taki produkt został wprowadzony na rynek, to oznacza, że może korzystać z niego każdy potrzebujący, niezależnie od wieku czy płci. Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej może pomóc studentom zapłacić za uczelnię, dorosłym pokryć zobowiązania, czy bieżące wydatki, a seniorom zapłacić za potrzebne leki, czy pobyt w sanatorium.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: