Gdzie możemy ubiegać się o kredyt na spłatę długów komorniczych?

Gdzie możemy ubiegać się o kredyt na spłatę długów komorniczych?

Masz na sobie długi komornicze? Chciałbyś ich się pozbyć? A może po prostu zastanawiasz się, gdzie możesz uzyskać kredyt na spłatę swoich zobowiązań? Zapraszamy do krótkiej lektury! W poniższym tekście podpowiadamy, gdzie możesz zgłosić się po wsparcie.

Kredyt w banku

Banki są z nami od zawsze, więc to tutaj zgłaszamy się, gdy pilnie potrzebujemy gotówki. Czy tutaj też mamy szansę na kredyt na spłatę długów komorniczych? I tak i nie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wypadniemy w oczach banku. Pod uwagę brana jest m.in. zdolność kredytowa, historia kredytowa, jak również nasza aktualna sytuacja zawodowa.

Warto mieć świadomość, że banki są rygorystyczne w stosunku do swoich klientów i nie robią wyjątków, wszystkich traktują jednakowo. Dlatego, jeśli nie spełnimy ich warunków, jedynym ratunkiem na kredyt może być oddanie nieruchomości pod zastaw lub kredyt z żyrantem.

Kredyt w firmie pożyczkowej

Alternatywą dla banków są firmy pożyczkowe i tutaj zdecydowanie łatwiej jest o kredyt na spłatę długów komorniczych. Firmy pożyczkowe mają bardzo małe wymagania. Nie oczekują przedłożenia wielu dokumentów, nie sprawdzają historii kredytowej, ani też nie przykładają uwagi do rejestrów dłużników.

W praktyce oznacza to, że nawet osoby z zadłużeniem komorniczym i wpisem w BIK mogą liczyć na potrzebne pieniądze. Wystarczy zgłosić się do firmy pożyczkowej, wypełnić wniosek i poczekać na decyzję. Rozpatrzenie wniosku jednak nigdy nie trwa dłużej niż kilka godzin.

A może tak pożyczka od osoby prywatnej? A co z pożyczką od osoby prywatnej? Czy to też dobry pomysł? Oczywiście, że tak, lecz w tym przypadku musimy mieć pewność, że pożyczamy od osoby godnej zaufania. Niestety na rynku działa wiele nieuczciwych osób.

Dla nas oznacza to większe ryzyko, że trafimy na kogoś, kto będzie chciał dodatkowo na nas zarobić. Dlatego, zawsze sprawdzajmy pożyczkodawców i przed podpisaniem umowy upewnijmy się, że znajdują się w niej wszystkie wcześniejsze ustalenia.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: