Blog

intercyza majątku małżeństwa


Żyjemy w zwariowanych czasach, więc wiele osób do instytucji małżeństwa podchodzi z pełną rozwagą. Choć wspólnota majątkowa nadal jest bardzo popularna, to coraz więcej osób decyduje się na intercyzę. Na czym dokładnie ona polega? Czy warto się na nią zdecydować?

Zgodnie z zapisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego po ślubie małżonkowie obejmuje ustawowa wspólnota majątkowa. Oznacza to, że wszystko, co od tej pory zgro… Czytaj więcej

prawa i obowiązki konsumenta


Bardzo często konsumenci podkreślają, że mają prawo do zwrotu zakupionego towaru, bez podania przyczyny. Czy tak faktycznie jest? Niestety nie! Jeśli więc kupiłaś towar i zastanawiasz się nad jego zwrotem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Zwrot towaru zakupionego w Internecie lub przez telefon

Robiąc zakupy przez Internet lub przez telefon, przysługuje nam prawo do zCzytaj więcej


Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie PIT przez Internet. Jak jednak zrobić to dobrze, by uniknąć nieprzyjemności? Podpowiadamy!

Różne sposoby na rozliczenie PIT

Jak wiadomo, PIT można rozliczać na dwa sposoby – w tradycyjny sposób, gdzie wypełniamy deklarację ręcznie i składamy ją w odpowiednim urzędzie skarbowym, lub też przez Internet. Jednak pytanie, jak to zrobić dobrze? Gdzie szybko i skutecz… Czytaj więcej

przesyłka pobraniowa


Rozważasz zakupy w sieci, lecz nie wiesz, która forma płatności jest dla Ciebie odpowiednia? A może spotkałaś się z płatnością za pobraniem, lecz nie wiesz, co to oznacza? Zapraszamy do krótkiej lektury! Z naszego tekstu dowiesz się wszystkiego o płatności za pobraniem.

Płatność za pobraniem – co to takiego?

Przy zakupach internetowych mówi się o różnych formach płatności. Można płacić z blikiem, przelewem ekspresowym, p… Czytaj więcej


W Polsce obowiązuje konieczność rozliczania się z fiskusem. Dla wielu to ogromny problem, bo trzeba śledzić na bieżąco wprowadzane zmiany w prawie, by dobrze rozliczyć swój podatek. Komu przysługuje zwrot podatku w 2019 roku? Jak go wyliczyć? My już wiemy i teraz swoją wiedzą dzielimy się z Wami!

Komu przysługuje zwrot podatku?

Zwrot podatku 2019 przysługuje tym, którzy w rocznej deklaracji wykażą nadpłatę. Oczywiście to … Czytaj więcej

życie na zasiłku dla bezrobotnych

W Polsce bezrobotnym przysługuje prawo do zasiłku. Co jednak nie oznacza, że może otrzymać go każdy. Najpierw trzeba spełnić pewne warunki, jak na przykład wykazać staż pracy. Wysokość wypłacanego świadczenia zmienia się co roku. Jaki zasiłek otrzymać może bezrobotny w 2019 roku? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Zasiłek dla bezrobotnych – kto się może o niego ubiegać?

Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnym, kt… Czytaj więcej

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: